|   O nas

|   Kilka słów o Vikset

Vikset jest szybko rozwijającym się dostawcą specjalistycznych usług oraz produktów dla przemysłu w całej Europie. Zwracamy uwagę na wyjątkowe wyzwania technologiczne oraz wymagania jakościowe, z jakimi wiąże się ten rodzaj pracy.


Nasza firma została założona w 2006 roku jako lokalne przedsiębiorstwo OEM wytwarzające produkty i świadczące usługi dla innych firm przemysłowych. Koncentrując się na koncepcjach długofalowego i zrównoważonego rozwoju, jesteśmy dzisiaj liderami na rynku lokalnym w sektorze obróbki materiałów wielkoformatowych techniką laserową i ploterową. W wachlarzu naszych usług znajduje się wyspecjalizowana obróbka 3, 4 i 5 osiowa na tokarkach i frezarkach CNC oraz montaż wytworzonych komponentów.


Dzięki temu nowoczesnemu i zróżnicowanemu parkowi maszynowemu oraz dobrej sieci partnerskiej Vikset w przeciwieństwie do wiekszości średnich i małych przedsiębiorstw na rynku oferuje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług gwarantując wykonanie nawet bardzo złożonych projektów w jednum miejscu. Rzutuje to najważniejsze czynniki w tym czas wykonania, optymalizacja kosztów oraz minimalizacja ryzyka.

|

Nasza historia

2006   

Rozpoczynamy wielką przygodę - początek działalności i pierwszy wpis ewidencji działalności gospodarczej.

2009   

Dotacja z UE otwieraja nam drogę na nowe możliwości rozwoju.

2011   

Dzięki dynamicznie rozwijającemu się parkowi maszyn pozyskujemy coraz więcej klientów.

2012   

Zmianiamy halę produkcyjną na większą.

2013   

Spółka otrzymuje nową nazwię - Vikset.

2014   

Rozszerzamy działalność o obróbkę tworzyw sztucznych wielkogabarytowych.

2015   

Vikset odnotowuje największy wzrost w histori i pozyskuje strategiczne kontrakty w kilku krajach EU.

2017   

Vikset kupuje największy laser CO2 w regionie i dokłada do portfolio cięcie blach wielkoformatowych.

2018   

W tym roku firma ma ambitne plany zdobycia kolejnych rynków zbytu oraz wprowadzenie nowego systemu zarządzania produkcją.

2020   

W ramach rozwoju parku maszyn firma nabywa kolejny laser oraz frezarkę.

2021   

Wprowadzamy Zintegrowany System Zarządzania zgodny z normami ISO 9001:2015, ISO 14001:2015

2022   

W parku maszyn melduję sie kolejny wielkogabarytowy laser, piaskarka oraz inne maszyny. 

2022   

Uzyskujemy dofinansowanie z UE w wysokości pół miliona złotych na transfer technologii i przechodzimy całkowicie na Solidworks i SolidCAM.

2022  

Vikset zakupuje halę w Sulechowie. Aktualnie firma posiada już trzy hale produkcyjne.

|

Nasza misja

 

Jest prosta i bardzo czytelna. Dostarczanie wysokiej jakości produktów w oparciu o ciężką i uczciwą pracę nastawioną na nieprzeciętne rezultaty. Naszą misja nie zmieniła się od przeszło dekady i sprawdza się doskonale cały czas.

 

Nasza wizja

Być preferowanym partnerem w segmencie obróbki mechanicznej oraz CNC na dla odbiorców w rynku globalnym.

 

Nasze wartości

Nasze wspólne wartości stanowią podstawę kultury i marki naszej firmy. Określają one, jak postępujemy, współpracujemy i jak jesteśmy postrzegani przez innych i nas samych.

 

 • Zaufanie
  Poprzez duże zaangażowanie i wiedzę na wszystkich poziomach pokazujemy, że naprawdę dbamy o naszych klientów, współpracowników oraz produkty.
 • Solidność
  Dostarczamy to, co obiecujemy. Jakość jest kluczem do wszystkiego, co robimy. Skupiamy się na rzeczach znajdujących się pod naszą kontrolą.

 • Rozwój
  Inspiruje nas kultura innowacji, elastyczności i wzrostu. Wierzymy, iż tylko wtedy możemy wciąż odnawiać naszą firmę.
 • Radość
  Lubimy wydajność i otwartą, uczciwą komunikację. Jest to niezbędne, do utrzymania dobrych relacji i sukcesu.

 

Zadowolenie klientów

 

Nasza firma kładzie duży nacisk na relacje z naszymi klientami oraz partnerami. Zadowolenie z współpracy jest podstawą zasadą w tworzeniu efektywnego i udanego biznesu a my tej zasadzie hołdujemy.

 

Miejsca pracy

 

Dzięki ciągłemu rozwojowi nieustajemy w tworzeniu nowych miejsc pracy. Dbamy o pracowników zapewniając im bogatą ofertę szkoleniową i możliwości rozwoju kariery. Współpracujemy również z Wojewódzkim Urzędem Pracy i wykożystujemy bogate programy Unii Europejskiej.

 

Jakość produktów

 

Vikset powstał z wizji dostarczania lepszych jakościowo produktów od rynkowej konkurencji. Ostatnie 10 lat udowodniły, że nie tylko jest to możliwe ale i ciągle realizowane.

 

Rozwój technologiczny

 

Stale pracujemy nad rozwojem technologicznym. Poprzez inwestycje w park maszynowy, specjalistyczne oprogramowanie oraz wiedzę jesteśmy w stanie sprostać najwyższym standardom w zakresie produckji.

|

Nasze produkty


Oto lista głównych usług oraz produktów jakie oferujemy naszym klientom. Więcej informacji na temat poszczególnych usług znajduje sie w działe oferta. Jeśli jakaś szczególna usługa nie została objęta w ramach listy a leży w zakresie Państwa zainteresowania prosimy o kontakt bezpośredni przez telefon, email lub odwiedzenie naszej siedziby po wcześniejszym umównieu terminu.


 • Usługi projektowe CAD trójwymiarowe i płaskie

 • Obróbka skrawaniem

 • Frezowanie CNC

 • Toczenie CNC

 • Cięcie laserem

 • Gięcie blach

 • Spawanie TIG MAG

 • Płyty na wymiar i obróbka tworzyw sztucznych

 • Cięcie piłą

CNC Drehteil aus Aluminium
CNC Drehteil aus Aluminium